Այլընտրանքային ճանապարհը՝ կես տարի անց․ ինչպես է կառավարությունն արձագանքում նոր մարտահրավերներին
Ադրբեջանի զինված ուժերը օգոստոսի վերջին մի քանի օրով փակել էին Երևան-Մեղրի-Իրանի Իսլամական Հանրապետության սահման միջպետական «M2» ճանապարհի Գորիս-Որոտան-Շուռնուխ-Կարմրաքար հատվածը՝ թույլ ...
Ե՞րբ է ՊՇՌ թեստը կամ պատվաստումը հավաստող փաստաթղթի ներկայացման վերջնաժամկետը
Հայաստանում հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտնող՝ կորոնավիրուսի համավարակի դեմ կանխարգելիչ նոր միջոցառումները, ըստ որոնց՝ գործատուներն աշխատակիցներից պարտավոր են պահանջել կորոնավիրուսի ...
Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր Գագիկ Խանդանյանը հայտնվել էր Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի ուշադրության կենտրոնում 2020 թվականին՝ «Մուշ» ընկերությունը ձեռք բերելուց հետո։ ...
Անցնող շաբաթվա կեղծ և մանիպուլյատիվ լուրերը
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում՝ սեպտեմբերի 20-26-ը, լրատվամիջոցներում և համացանցում շրջանառվեցին կեղծ պնդումներ և մանիպուլյացիաներ: «Փաստերի ստուգման հարթակը» շաբաթական ամփոփման շրջանակում ներկայացնում ...
Արցախում 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներում մնացին բազմաթիվ ենթակառուցվածքներ։  Հաշվի առնելով, որ վերջին մեկ տարվա ընթացքում պարբերաբար ...

Судья Апелляционного гражданского суда Гагик Ханданян оказался в центре внимания Комиссии по предотвращению коррупции в 2020 году, после приобретения компании ...
На территориях, которые в результате 44-дневной войны в Арцахе перешли под контроль Азербайджана, остались многочисленные инфраструктуры. Поскольку в течение последнего ...
ОБНОВЛЕНИЕ: Уважаемый читатель, после публикации данной статьи выяснилось, что в данных, предоставленных «Платформе проверки фактов» Комитетом гражданской авиации Республики Армения, ...
Министр иностранных дел России Сергей Лавров сказал во время встречи со своим армянским коллегой Араратом Мирзояном в Москве 31 августа ...