Լրատվամիջոցներում տարածված լուրերը, որ նախկին պատգամավոր, գեներալ Մանվել Գրիգորյանը կոմայի մեջ է, չեն համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին FIP.am-ին հայտնեց «Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի փոխտնօրեն Արտակ Մանուկյանը։
Վերջինս նշեց, որ Գրիգորյանն իրենց բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել հունիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկից՝ «ծայրահեղ ծանր» վիճակում, սակայն ոչ այդ պահին, ոչ էլ այժմ կոմայի մեջ չէ։
Հունիսի 6-ի առավոտյան Aysor.am-ի հետ զրույցում Գրիգորյանի փաստաբան Արսեն Մկրտչյանը պնդել էր, որ գեներալը «կոմայի մեջ է ընկել, դրա համար է տեղափոխվել քաղաքացիական հիվանդանոց»։ Սա վերահրապարակել են Panorama.am, Panarmenian.net և Times.am կայքերը:

Манвел Григорян не впадал в кому
Информация в СМИ о том, что бывший депутат НС, генерал Манвел Григорян находится в коме, не соответствуют действительности. Об этом в беседе с FIP.am сообщил заместитель директора медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» Артак Манукян.
Манукян отметил, что Григорян был переведен в медцентр в ночь на 5 июня из уголовно-исполнительного учреждения «Больница для осужденных» в «крайне тяжелом» состоянии, но ни тогда, ни сейчас Григорян не впадал в кому.
Утром 6 июня адвокат Григоряна Арсен Мкртчян в беседе с Aysor.am сказал, что генерал «впал в кому, поэтому его перевезли в гражданскую больницу». Новость была перепечатана на сайтах Panorama.am, Panarmenian.net и Times.am.