Մարքեթինգ թե՞ խաբեություն
Երևանի սուպերմարկետներում և խոշոր առևտրային կենտրոններում քաղաքացիները հաճախ նույնիսկ չնկատելով՝ ենթարկվում են խաբեության: Ապրանքի գինը տաղավարում դրված է x դրամով, իսկ արդեն դրամարկղի մոտ այն դառնում է x+y դրամ: Մարդկանց մի մասը դա չի նկատում, մյուսը պարզապես ամաչում է բարձրաձայնել՝ կարծելով, որ իր աչքն է վրիպել: Խնդիրը բազում անգամներ բարձրաձայնվել է թե´ քաղաքացիների, թե´ մամուլի կողմից, սակայն այսօր էլ մնում է արդիական:
Խաբեության մեկ այլ հարաբերական անվնաս ձևերից է նաև այսպես կոչված «ակցիաները»: Ապրանքի վրա գրվում է իր իրական արժեքից ավելի բարձր գին, այնուհետև այն ջնջվում և գրվում է իրական արժեքը:
Մարքեթինգային այս խաբեությանը հանդիպեցինք Երևանի «Կայզեր» և «Երևան Սիթի» սուպերմարկետներում, որտեղ «Ակցիա» պիտակի տակ ներկայացված էին իրականում չզեղչված ապրանքներ:
Սուպերմարկետի բոլոր տաղավարները զարդարված են դեղին թղթերով, որոնք հուշում են, որ  տվյալ ապրանքը վաճառվում է զեղչված գնով : Դեղին թուղթը մի փոքր բարձրացնելով՝ հայտնաբերեցինք տվյալ ապրանքի նախկին գինը: Պարզվում է, որ նախկին և այդ պահին արդեն «զեղչված» գները նույնն են:
Լուսանկարներն այստեղ։
Թեգեր` ակցիագինԵրևանզեղչխանութԿայզերմարքեթինգսուպերմարկետ
Նորքի անտառի վերականգնումը դանդաղ է տեղից շարժվում
19:20, 10 Սպտ, 2020
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը 2019-ի նոյեմբերի 4-ին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարել էր, որ շուտով կսկսվեն Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի և...

В супермаркетах и крупных торговых центрах Еревана граждане, часто даже того не замечая, подвергаются обману. Цена товара на прилавке установлена x драмов, а уже на кассе она становится x+y драмов. Часть людей этого не замечает, другая просто стесняется сказать об этом, думая, что это они не заметили. Проблема была поднята не раз как жителями столицы, так и СМИ, однако она и сегодня продолжает оставаться актуальной.
Одним из относительно безвредных способов обмана являются так называемые «акции». На товаре пишется цена, которая намного выше реальной стоимости, затем она зачеркивается и вместо нее пишется реальная стоимость.
Подобный маркетинговый обман Sut.am встретил в ереванских супермаркетах «Кайзер» и «Ереван Сити», где под этикеткой с надписью «Акция», в действительности, представлены товары с не нескидочными ценами.
Все прилавки супермаркетов украшены желтыми бумажками, которые подсказывают, что данный товар продается со скидочной ценой. Немного приподняв одну из желтых бумажек, Sut.am обнаружил старую цену на данный товар. Оказывается, что старая и на данный момент  уже «скидочная» цены одинаковые.
Фотографии представлены здесь.
Метки ակցիագինԵրևանզեղչխանութԿայզերմարքեթինգսուպերմարկետ
В рамках избирательной кампании журналист телекомпании «Кентрон» в одном из репортажей представил результаты опроса ассоциации Gallup International касательно выборов в...
12:20, 27 Сен, 2017
Так называемое Министерство культуры самопровозглашенной «Донецкой народной республики» опубликовало официальное сообщение, согласно которому вокальный коллектив «Арарат» из города Ереван выступил...