Նիկոլ Փաշինյանը հերքեց Արարատ Միրզոյանին
Առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը երեկ այցելել է Գյումրի՝ քաղաքի օրվան նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու համար։
Պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ինչու Նիկոլ Փաշինյանը չեկավ Գյումրի, Միրզոյանը մատնանշեց վարչապետի զբաղվածությունը։
«Նիկոլ Փաշինյանը շատ է սիրում Գյումրին, խնդրել է իր սերը փոխանցել ու շնորհավորանքը։ Գիտեք` Նիկոլ Փաշինյանը մեկ օր առաջ է վերադարձել մի քանի օր տևած գործուղումից և շատ կուտակված բաներ կային, և վարչապետը շտապել է և իր աշխատասենյակում է։ Վստահ եմ, որ ֆիզիկապես ներկա չլինելը ոչ մի բան չի նշանակում», — ասել է փոխվարչապետը։
Նույն օրը՝ երեկոյան, Նիկոլ Փաշինյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհավորեց գյումրեցիներին՝ ասելով, որ նոր է տեղեկանում տոնի մասին․ «Անկեղծ ասած միայն քիչ առաջ եմ իմացել, որ այսօր նման օր է, ինչը նշանակում է ինչ-որ մեկը իր աշխատանքը չի կատարել: Կգտնեմ նրան ու կպատժեմ: Չնեղվեք իմ հարազատ գյումրեցիներ: Առաջիկայում կտեսնվենք»։
Փաստորեն, այն ժամանակ, երբ Արարատ Միրզոյանը փոխանցում էր վարչապետի սերն ու շնորհավորանքը, վերջինս նույնիսկ տեղյակ չէր տոնի մասին և չէր կարող որևէ շնորհավորանք կամ բարեմաղթանք փոխանցած լինել։ Ավելին, դատելով Փաշինյանի գրառումից, նա բավականին բարկացել է իրեն տեղյակ չպահելու պատճառով՝ խոստանալով «գտնել և պատժել մեղավորին»։

Первый вице-премьер Арарат Мирзоян вчера посетил Гюмри для участия в праздничных мероприятиях, приуроченных ко Дню города.
Отвечая на вопрос журналистов, почему Никол Пашинян не приехал в Гюмри, Мирзоян указал на занятость премьер-министра.
«Никол Пашинян очень любит Гюмри и попросил передать свою любовь и поздравления. Как вы знаете, Никол Пашинян вчера вернулся из продлившейся несколько дней командировки, накопилось много дел и премьер-министр поспешил в свой рабочий кабинет. Я уверен, что физическое отсутствие ничего не значит», — сказал вице-премьер.
В тот же день, вечером, Никол Пашинян на своей странице в Facebook поздравил жителей Гюмри, сказав, что он только что узнал о празднике. «Честно говоря, я только недавно узнал о том, что за день сегодня, а это значит, что кто-то не выполнил свою работу. Найду его и накажу. Не расстраивайтесь, мои дорогие гюмрийцы. Увидимся в ближайшее время», — пишет премьер.
Фактически, в то время как Арарат Мирзоян передавал любовь и поздравления от премьер-министра, последний даже не знал о празднике и не мог передать каких-либо поздравлений или пожеланий. Более того, судя из записи Пашиняна, он сильно разозлился из-за того, что его не проинформировали, пообещав «найти и наказать виновных».
Уважаемый читатель, сообщаем, что скоро SUT.am будет выступать под новым именем — «Платформа проверки фактов», и сайтом FIP.am.