Սեպտեմբերին տեղի ունեցած Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում երկրորդ տեղը զբաղեցրած և 5 մանդատ ստացած «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները  այսօր մամուլի ասուլիս էին հրավիրել, որում անդրադարձան Երևանի բյուջետային միջոցներին, ծախսերի օպտիմալացմանն ու ճիշտ բաշխմանը։
ԲՀԿ անդամները նշեցին, որ ներկայացված են լինելու բոլոր հանձնաժողովներում՝ առկա խնդիրների ամենաարդյունավետ լուծումը ստանալու համար, ինչպես նաև աշխատելու են հարկային և լիցենզիոն բեռները իջեցնել։
Ուշագրավ էր կուսակցության ավագանու ցուցակում 3-րդ տեղը զբաղեցնող Արման Աբովյանի հետևյալ հայտարարությունը՝ կապված բյուջետային ծախսերը ճիշտ տնօրինելու հետ․
«Ինչպես ասում են, եթե ինչ-որ բան ենք անում, պետք է սկսենք առաջին հերթին մեզանից [․․․] Երևանի «ԲՀԿ» խմբակցությունը՝ հանձինս ինձ՝ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավարի, հրաժարվում  ենք մեր ծառայողական մեքենայից [․․․] և բոլոր ծախսերից՝ մեքենայի հետ կապված»,- նշեց Աբովյանը։
Մամուլում, սակայն, այս հայտարարությունը տարընթերցման առիթ հանդիսացավ՝ վերջինիս ոչ միանշանակ մեկնաբանության պատճառով։ Օրինակ, «Հրաժարվում ենք ծառայողական մեքենաներից. ավագանու ԲՀԿ խմբակցության անդամ (տեսանյութ)» վերնագրից տպավորություն է ստեղծվում, որ դրանց թիվը անցնում է մեկից։
Իրականում, սակայն, ավագանիում ծառայողական մեքենաներ ստանում են ոչ թե անհատները, այլ խմբակցությունները, յուրաքանչյուր խմբակցության՝ մեկ ավտոմեքենա։ Հետևաբար, սեպտեմբերին կայացած արտահերթ ընտրությունների արդյունքում ձևավորված ավագանիում ծառայողական ավտոմեքենաների թիվը լինելու է 3-ը՝ համապատասխան ավագանու կազմում ընդգրկված «Իմ քայլը», «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լույս» խմբակցություններին։

Представители партии «Процветающая Армения» (ППА), занявшей второе место на состоявшихся в сентябре досрочных выборах в Совет старейшин Еревана и получившей пять мандатов, сегодня провели пресс-конференцию, в ходе которой коснулись бюджетных средств Еревана, оптимизации и распределения бюджета.
Члены ППА отметили, что они будут представлены во всех комиссиях для получения наиболее эффективных решений существующим проблемам, а также снизить налоговое и лицензионное бремя.
Примечательным было заявление занимающего 3-е место в списке ППА на выборах в столичный Совет старейшин Армана Абовяна, связанное с правильным распределением бюджетных расходов.
«Как говорится, если мы что-то делаем, то мы должны начать прежде всего с себя […] Фракция ППА в Совете старейшин Еревана, лично я — лидер фракции ППА, отказываемся от нашего служебного автомобиля […] и всех тех вспомогательных расходов, связанных с ним», — отметил Абовян.
В прессе, однако, это заявление послужило поводом для разночтений по причине его неоднозначной интерпретации. Например, при прочтении заголовка «Член фракции ППА: Мы отказываемся от служебных автомобилей (Видео)» складывается впечатление, что автомобилей больше одного.
На самом деле, однако, в Совете старейшин автомобили получают не частные лица, а фракции — каждой фракции по одному автомобилю. Следовательно, количество автомобилей в Совете, сформированном в результате состоявшихся в сентябре досрочных выборов, будет три служебных автомобиля — по одному на каждую фракцию, вошедшую в Совет — «Мой шаг», «Процветающая Армения» и «Луйс».