2011 թվականին Mediamax.am-ին տված հարցազրույցում «Դալմա Ինվեստ» ընկերության տնօրեն Էդգար Խաչատրյանը հայտնել էր, որ շուտով Հայաստանում կբացվեն McDonald’s-ի սննդի կետեր։ Նա նույնիսկ մանրամասնել էր, որ այդպիսի սննդի կետ կբացվի «Դալմա Գարդեն Մոլ» առևտրի և զվարճանքի կենտրոնում, սակայն ավելի ուշ Tashir Group-ը, որին պատկանում է «Դալմա Գարդեն Մոլը», հերքել էր այդ տեղեկությունները:
Սրանից հետո սկսեցին համառ խոսակցություններ շրջանառվել վրացի բիզնեսմեն Թեմուր Չկոնիայի և Հայաստանում McDonald’s բացելու նրա ցանկության մասին: Նման ամենաթարմ լուրերից մեկը տարածվել էր մեկ տարի առաջ՝ 2018-ի փետրվարին: Համաձայն այս հրապարակման, Չկոնիան պատրաստվում էր բացել Հայաստանում առաջին նման սննդի կետը 2018-ի ապրիլին:
McDonald’s, սակայն, Երևանում դեռ չկա ու չկա, իսկ ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության ներդրումների վարչությունից մեզ հետ զրույցում ասացին, որ Չկոնիայի հայտարարություններից հետո իրենք դիմել էին McDonald’s-ի տարածաշրջանային ներկայացուցչություն, որտեղից պատասխան էին ստացել, որ Հայաստանում McDonald’s սննդի կետեր բացելու ծրագրեր ընկերությունը չունի:
Ուշագրավ է, որ Հայաստանում McDonald’s բացելու մասին տեղեկությունները հերքվել էին դեռևս 2017 թվականին` Եվրոպայում McDonald’s ռեստորանային ցանցի մամուլի խոսնակի կողմից:

Ложные обещания об открытии McDonald’s в Армении
В интервью Mediamax.am в 2011 году директор компании Dalma Invest Эдгар Хачатрян сообщил, что скоро в Армении откроются пункты быстрого питания McDonald’s. Он также отметил, что McDonald’s откроется в торговом и развлекательном центре Dalma Garden Mall. Однако позже группа компаний «Ташир», которой принадлежит Dalma Garden Mall, опровергла эту информацию.
После этого стали распространяться слухи о грузинском бизнесмене Темуре Чкония и его желании открыть McDonald’s в Армении. Одна из последних новостей такого рода была распространена год назад, в феврале 2018 года. Согласно этой публикации, Чкония собирался открыть первый подобный пункт быстрого питания в Армении в апреле 2018 года.
Однако из Департамента инвестиционной политики Министерства экономического развития и инвестиций в беседе с Fip.am сообщили, что они обратились к региональному представительству  McDonald’s после заявления Чкония, где им ответили, что у компании нет планов по открытию McDonald’s в Армении.
Примечательно, что сведения об открытии McDonald’s в Армении были опровергнуты в 2017 году пресс-секретарем сети ресторанов McDonald’s в Европе.