Բոլորի փոխարեն խոսում է Արայիկ Հարությունյանը. IT վրիպակը
2018 թ․ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավն աչքի է ընկնում նորարարական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ:
Ամենաթարմ նորարարության հեղինակը, թերևս, կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանն է:
Նա իր ֆեյսբուքյան էջում ներկայացնրել է իր «խոսող բուկլետը»: Ներբեռնելով Arloopa հավելվածը և սկանավորելով Արայիկ Հարությունյանի նախընտրական բուկլետը՝ օգտատերերը կարող են լսել Արայիկ Հարությունյանի նախընտրական ուղերձները:
Սակայն այս նորորարությունն ունի իր բաց կողմերը նույնպես, քանի որ «Իմ քայլը» դաշինքի այլ թեկնածուների քարոզչական նյութերը սկանավորելիս նույնպես խոսում է Արայիկ Հարությունյանը: Մենք սկանավորեցինք Նիկոլ Փաշինյանի և Հայկ Կոնջորյանի քարոզչական նյութերը և տեսանք, որ այս դեպքում էլ խոսում է Արայիկ Հարությունյանը:

Один вместо всех: IT-oшибка Араика Арутюняна
Агитационная кампания в преддверии внеочередных выборов в Национальное Собрание, которые пройдут 9 декабря 2018 года, выделяются использованием инновационных технологий.
Автором последнего нововведения, пожалуй, является исполняющий обязанности министра образования и науки Араик Арутюнян.
Он представил на своей странице в Facebook свой «говорящий буклет». Загрузив приложение Arloopa и сканировав QR-код с агитационного буклета Араика Арутюняна, пользователи могут прослушать предвыборное послание и.о. министра.
Однако это нововведение имеет свои недоработки, поскольку при сканировании QR-кода с буклетов других кандидатов в депутаты от блока «Мой шаг» в посланиях также говорит Араик Арутюнян.
Мы сканировали коды с агитационных буклетов Никола Пашиняна и Айка Конджоряна, и заметили, что и в этих случаях также говорит Араик Арутюнян.