ՕԵԿ-ը չի իրագործել 2012-ի խոստումները
2012 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից օրեր անց Օրինաց երկիր կուսակցությունը կոալիցիոն հուշագիր ստորագրեց ընտրությունների արդյունքներով մեծամասնություն հավաքած Հանրապեական կուսակցության հետ։
Քննադատություններին ի պատասխան ՕԵԿ ներկայացուցիչները շտապեցին հայտարարել, որ իշխանության մաս են կազմում սեփական նախընտրական ծրaգրերը ի կատար ածելու նպատակով։ Այդ ժամանակ անգամ հայտարարվեց, որ կառավարության ծրագիրը մշակվել է ՕԵԿ-ի նախընտրական ծրագրերի հիման վրա։
Ունենալով 3 նախարարական պորտֆել և փաստացի լինելով իշխանություն` ՕԵԿ-ը սակայն չի  իրագործել անգամ սեփական խոստումները։
Մասնավորապես, անդրադառնալով ընտանիքին, մայրության և մանկության խնդիրների լուծմանը` ՕԵԿ-ն առաջարկում էր առաջին երեխայի ծննդյան միանվագ նպաստի չափը դարձնել 100.000 դրամ,  երկրորդ երեխայի ծննդյան դեպքում`200.000 դրամ, երրորդ երեխայի համար` 500.000 դրամ։
Այսօր սակայն առաջին և երկրորդ  երեխաների ծննդյան միանվագ նպաստի չափը կազմում է ընդամենը 50.000 դրամ:
Ենթադրաբար, ՕԵԿ-ում հասկացել են, որ նմանօրինակ խոստումներով այլևս հնարավոր չէ ընտրությունների ժամանակ արդյունքի հասնել։ 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին Օրինաց երկիրը արդեն մասնակցում է, որպես  Հայկական վերածնունդ կուսակցության, իսկ ծրագրում շրջանցում է ծննդյան միանվագ նպաստի մասին հստակ խոստումները՝ նշելով միայն ծնվող երեխաներին հատկացվող գումարների մեծացման անհրաժեշտության մասին։
Չիրականացած հաջորդ խոստումը ուսանողների համար հանրային տրանսպորտից օգտվելու զեղչերի սահմանումն էր, որը ոչ միայն չի կատարվել, այլև 2015 թվականին փորձ արվեց բարձրացնել հասարակական տրանսպորտի սակագները։
Չիրականացված խոստումներին է դասվում նաև Վանաձոր-Ֆիոլետովո նոր երկաթուղային գծի կառուցումը, ինչպես նաև Իրանից դեպի Հայաստան նավթամթերքների փոխադրման խողովակաշարի կառուցումը և այլն։
Թեգեր` #armvote17#ընտրություններ2017ArmElection2017election programOEKparliamentary electionsвыборыОЕКпарламентские выборыпредвыборная кампанияпредвыборная программапредвыборные обещанияԱզգային Ժողովի ընտրություններԱԺ ընտրություններընտրություններՀայկական վերածնունդնախընտրական խոստումներնախընտրական ծրագիրքարոզարշավՕԵԿՕրինաց երկիր
168.am-ին տված հարցազրույցում նախկին ԱԱԾ ղեկավար և նախկին ՀՀՇ-ական  պատգամավոր Դավիթ Շահնազարյանը մի շարք վիճահարույց հայտարարություններ է արել: Սկսենք նրա...
Ռուստամյանի փոփոխական կարծիքը վարչապետի լիազորությունների մասին
14:30, 4 Հկտ, 2018
«Հայ հեղափոխական դաշնակցության» պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը, 2015 թվականին ընդունված նոր Սահմանադրությամբ վարչապետին տրվող լիազորությունների մասին խոսելով, հայտարարել էր, որ ոչ...

ОЕК не осуществил свои предвыборные обещания 2012 года
Через несколько дней после парламентских выборов 2012 года партия «Оринац еркир» (ОЕК)  подписала коалиционный меморандум с набравшей большинство голосов избирателей Республиканской партией Армении (РПА)
В ответ на критику представители ОЕК поспешили объявить, что составляют партийную коалицию власти для выполнения собственной предвыборной программы. В то время было даже объявлено о том, что правительственная программа была разработана на основе предвыборной программы ОЕК.
Имея 3 министерских портфеля и фактически являясь властью, ОЕК, однако, не осуществил даже собственных обещаний.
В частности, обращаясь к решению проблемы семьи, материнства и детства, ОЕК предлагал единовременное пособие при рождении первого ребенка установить в размере 100.000 драмов, при рождении второго ребенка – 200.000 драмов, за третьего ребенка – 500.000 драмов.
Сегодня, однако, размер единовременного пособия при рождении ребенка составляет всего лишь 50.000 драмов.
Предположительно в ОЕК осознали, что с подобными обещаниями невозможно больше достичь результатов во время выборов. «Оринац еркир» в парламентских выборах 2017 года участвует уже как партия «Армянское возрождение», а в предвыборной программе обходит обещания о единовременном пособии при рождении ребенка, отмечая только о необходимости увеличения средств выделяемых при рождении ребенка.
Следующим невыполненным обещанием было установление льгот для студентов на проезд в городском общественном транспорте, которое не только не реализовалось, но и в 2015 году была предпринята попытка поднять тарифы на общественный транспорт.
К числу нереализованных обещаний причисляются также строительство новой  железнодорожной ветки Ванадзор-Фиолетово, а также строительство трубопровода по транспортировки нефтепродуктов из Ирана в Армению и так далее.