Պաշտոնյաներ, ում անունները հնչեցրել են տնօրենները
Ի պատասխան մարտի 24-ի SUT.am կայքի հրապարակման (որում բացահայտվում է դպրոցների և մանկապարտեզների 114 տնօրեննրի կողմից վարչական ռեսուրսի կիրառումը իշխող Հանրապետական կուսակցության օգտին), Հայաստանի դատախազությունը հայտարարեց, որ «114 դպրոցների տնօրենների ձայնագրություններից միայն 1 է պարունակում առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ»:
Այլ կերպ ասած, դատախազությունը դրանք չուսումնասիրեց ամբողջությամբ, որպես վարչական ռեսուրսի չարաշահման բուրգ, այլ դիտարկեց առանձին-առանձին:
Այդ կապակցությամբ, ունենալով տնօրենների կողմից ընտրողների ցուցակագրման համակարգվածությունը ընդգծելու նպատակ՝ ներկայացնում ենք այն պաշտոնյաների ցանկը, ում տնօրենները (դատելով իրենց խոսքերից) փոխանցել են Հանրապետական կուսակցության ընտրողների ցուցակները:
Մարզպետարաններ
6 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ ցուցակներ են ներկայացրել Արմավիրի մարզպետարան, սակայն չեն նշում, թե կոնկրետ ում։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ ցուցակը ներկայացրել է Լոռու մարզպետարան, սակայն չի նշում, թե կոնկրետ ում։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ ցուցակը ներկայացրել է Սյունիքի մարզպետարան, սակայն չի նշում, թե կոնկրետ ում։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ ցուցակը ներկայացրել է Արագածոտնի մարզպետարան, սակայն չի նշում, թե կոնկրետ ում։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված դիտորդների ցուցակը ներկայացրել է Սյունիքի մարզպետարան՝ ոմն Ռուդոլֆին։
2 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Սյունիքի մարզպետարան՝  բաժնի պետ՝ ոմն Հայկին։
Վարչական շրջանի աշխատակազմեր (Երևանում)
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ ցուցակները ներկայացրել է Շենգավիթի թաղապետարան (վարչական շրջանի աշխատակազմ)՝ ոմն  Հրանտին։
2 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Մալաթիա-Սեբաստիայի  թաղապետարան։
12 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Կենտրոնի թաղապետարան։
6 դպրոցի տնօրեն խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Էրեբունու թաղապետարան։
2 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Ավանի թաղապետարան։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Շենգավիթի թաղապետարան։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջած  ցուցակը ներկայացրել է Նուբարաշենի թաղապետարան։
2 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Քանաքեռ-Զեյթունի թաղապետարան։
1 դպրոցի մանկապարտեզի տնօրեն խոստովանում է, որ ցուցակը ներկայացրել է Շենգավիթ վարչական շրջանի կրթության վարչության պետ՝ Արմեն  Մարտիրոսյանին։
2 մանկապարտեզի տնօրեններ խոստովանում են, որ ցուցակները ներկայացրել են Նոր Նորք վարչական շրջան թաղապետարան՝ Քութելյանին։
2 մանկապարտեզի տնօրեններ խոստովանում են, որ ցուցակները ներկայացրել են Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի թաղապետարան՝ Իրինա Թորոսյանին։
1 մանկապարտեզի տնօրեն խոստովանում է, որ ցուցակը ներկայացրել է Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի թաղապետարան՝ Անդրեասյան Ենոքին։
Քաղաքապետարաններ
1 դպրոցի տնօրեն իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Վեդիի  քաղաքապետարանի աշխատակազնի քարտուղար Վահագն Վարդանյանին: Դա հաստատեց նաև ինքը՝ աշխատակազմի քարտուղարը:
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացնելու է Բերդի քաղաքապետարան։
2 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված ցուցակները ներկայացրել են Չարենցավանի քաղաքապետարան։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Ստեփանավանի քաղաքապետարան։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Սպիտակի քաղաքապետարան։
Գյուղապետարան
Վայոց Ձորի մարզի Հորբատեղ գյուղի դպրոցի տնօրենը խոստովանեց, որ ցուցակագրումը անում են գյուղապետի հետ միասին։
Ընտրական շտաբներ
3 դպրոցի տնօրեններ խոստովանում են, որ իրենցից պահանջված  ցուցակները ներկայացրել են Կապանի ՀՀ կենտրոնական շտաբ՝ Կապան մոլի երկրորդ հարկ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Չարենցավանի ՀՀԿ շտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Հրազդանի ՀՀԿ շտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Սիսիանի ենթաշտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը յուրաքանչյուր դասղեկ իր հավաքածը ներկայացրել է Երևանի Հալաբյան փողոցի ՀՀԿ շտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված ցուցակը ներկայացրել է Արտաշատի ՀՀԿ շտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Արարատի ՀՀԿ շտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Վեդիի ՀՀԿ շտաբ։
1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է Մարտունու ՀՀԿ շտաբ։
Գյումրու 1 դպրոցի տնօրեն խոստովանում է, որ իրենից պահանջված  ցուցակը ներկայացրել է ՀՀԿ-ական պատգամավորության թեկնածու, Գյումրի 2 շրջանային կազմակերպության ղեկավար Սուքիաս Ավետիսյանին։
Թեգեր` #armvote17ArmElection2017electionsparliamentary electionsвыборывыборы 2017директораспискишколыԱԺ ընտրություններ2017ԱԺ2017դպրոցի տնօրենընտրություններՀՀԿմանկապարտեզի տնօրենտնօրեններցուցակ
«Հրապարակ» օրաթերթը այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, «ԿԸՀ-ն ընտրությունների ժամանակ իր մասնագետներին է «գործուղելու»» վերնագրով հոդված է հրապարակել և եզրահանգումներ արել այն...
122 դպրոցի տնօրենի կաշառքի գործով հարուցվել է քրեական գործ
16:09, 7 Սպտ, 2021
Երևանի թիվ 122 դպրոցի տնօրենի կողմից առերևույթ կաշառք վերցնելու դեպքի առթիվ ոստիկանությունը քրեական գործ է հարուցել, որն ուղարկվել է Քննչական...

Чиновники, чьи имена называли директора школ и детских садов
В ответ на публикацию сайта Sut.am от 24 марта (в котором разоблачается использование административного ресурса в пользу правящей Республиканской партии (РПА) директорами 114 школ и детсадов) Генеральная прокуратура Армении заявила, что «из аудиозаписей разговоров с  директорами 114 школ только в одной выявлены явные признаки преступления».
Иными словами, прокуратура изучила их не полностью в качестве пирамиды злоупотребления административным ресурсом, а изучила каждую из них по отдельности.
В связи с этим, с целью подчеркнуть координированный сбор списков избирателей со стороны директоров, Sut.am представляет список тех чиновников, которым директора (судя по их словам) передали списки избирателей Республиканской партии.
Областные администрации
6 директоров школ признают, что представили списки в администрацию Армавирской области, однако конкретно кому не отмечают.
1 директор школы признает, что представил список в администрацию Лорийской области, однако конкретно кому не отмечает.
1 директор школы признает, что представил список в областную администрацию Сюникской области, однако кому конкретно не отмечает.
1 директор школы признает, что представил список в областную Арагацотнской области, однако кому конкретно не отмечает.
1 директор школы признает, что требуемый от него список избирателей он представил в областную администрацию Сюникской области некому Рудольфу.
2 директора школ признают, что требуемые от них списки представили в областную администрацию, начальнику отделения Айку.
Администрации административных районов
1 директор школы признает, что представил списки в муниципалитет Шенгавита (в администрацию административного района) некому Гранту.
2 директора школ признают, что требуемые от них списки они представили в районный муниципалитет Малатия-Себастия (в администрацию административного района).
12 директоров школ признают, что требуемые от них списки они представили в муниципалитет Кентрона (в администрацию административного района).
6 директоров школ признают, что требуемые от них списки они представили в муниципалитет Эребуни (в администрацию административного района).
2 директора школ признают, что требуемые от них списки они представили в муниципалитет Авана (в администрацию административного района).
1 директор школы признает, что представил списки в муниципалитет Шенгавита (в администрацию административного района).
1 директор школы признает, что представил списки в муниципалитет Нубарашена (в администрацию административного района).
2 директора школ признают, что требуемые от них списки они представили в муниципалитет Канакер-Зейтуна (в администрацию административного района).
1 директор детского сада признает, что представил список начальнику отдела образования Шенгавитского административного района Армену Мартиросяну.
2 директора детских садов признают, что представили списки в муниципалитет административного района Нор-Норк Кутеляну.
2 директора детских садов признают, что представили списки в муниципалитет административного района Канакер-Зейтун Ирине Торосян.
1 директор детского сада признает, что представил список в муниципалитет административного района Канакер-Зейтун Еноку Андреасяну.
Мэрии
1 директор школы представил требуемый от него список избирателей секретарю администрации мэрии города Веди Ваагну Варданяну, что подтвердил также сам секретарь администрации.
1 директор школы признает, что представил требуемый от него список в мэрию Берда.
2 директора школ признают, что представили требуемые от них списки в мэрию Чаренцавана.
1 директор школы признает, что представил требуемый от него список в мэрию Степанавана.
1 директор школы признает, что представил требуемый от него список в мэрию Спитака.
Сельсовет
Директор школы села Орбатех Вайоцдзорской области признался, что занимался сбором списков избирателей вместе с главой села.
Выборные штабы
3 директоров школ признали, что требуемые от них списки представили в центральный штаб РПА в городе Капан, который находится на втором этаже торгового центра «Капан мол».
1 директор признал, что требуемый от него список представил в штаб РПА в городе Чаренцаван.
1 директор признал, что требуемый от него список представил в штаб РПА в городе Раздан.
1 директор признал, что требуемый от него список представил в подразделение штаба РПА в городе Сисиан.
1 директор школы признает, что каждый классный руководитель представил требуемый от него список в штаб РПА по адресу ул.Алабян г. Ереван.
1 директор признал, что требуемый от него список представил в штаб РПА в городе Арташат.
1 директор признал, что требуемый от него список представил в штаб РПА в городе Арарат.
1 директор признал, что требуемый от него список представил в штаб РПА в городе Веди.
1 директор признал, что требуемый от него список представил в штаб РПА в городе Мартуни.
Директор одной из школ Гюмри признает, что требуемый от него список представил баллотирующемуся от партии РПА кандидату в депутаты, руководителю 2 региональных организаций города Гюмри Аветису Сукиасяну.