Ռուս պաշտոնյայի գաղտնի այցը Երևան
Քիչ առաջ Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանից թռիչք կատարեց ռուսական պետական պաշտոնյաներին սպասարկող «Россия» Il-96-300 ինքնաթիռներից մեկը։
Հատուկ փոխադրող «Россия» ստորաբաժանումը նախագահի հրամանագրով անհատական սպասարկում է իրականացնում թվով 10 բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ նախագահ, վարչապետ, դաշնային խորհրդի նախագահ, պետական դումայի խոսնակ, գերագույն դատարանի նախագահ, սահմանադրական դատարանի նախագահ, գլխավոր դատախազ, քննչական կոմիտեի նախագահ, նախագահի աշխատակազմի ղեկավար և ԱԳ նախարարին։
Նկատենք, որ վերոնշյալ պաշտոնյաներից որևէ մեկը այսօր Երևան չի ժամանել, համենայն դեպս այդ մասին պաշտոնական ոչ մի հաղորդագրություն չկա։ «Զվարթնոցից» թռիչք կատարած ինքնաթիռը կրում է RA-96018 սերիան։ Այս ինքնաթիռը թողարկվել է 2007 թվականին և նախատեսված է ՌԴ կառավարության անդամների, կամ նախագահի աշխատակազմի աշխատակիցներին սպասարկելու համար։
flightradar24.com կայքի տվյալների համաձայն, այս ինքնաթիռը երեկ Մոսկվայից թռիչք է կատարել Սոչի և վերադարձել Մոսկվա։ Մամուլը ուսումնասիրելիս տեսնում ենք՝ ՌԴ բարձրաստիճան պաշտոնյաներից Սոչի է այցելել միայն ՌԴ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, որը հանդիպում է ունեցել Իրանի ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Շահմանիի հետ։
Թե, ինչ ռուս պաշտոնյա է այցելել այսօր Երևան, և ովքեր են այժմ ՌԴ կառավարական ինքնաթիռով ուղևորվում Մոսկվա, թեռևս հայտնի կդառնա առաջիկայում։
Թեգեր` գաղտնի այցԶվարթնոցինքնաթիռՄոսկվաՆիկոլայ ՊատրուշևՊատրուշև
Մեկ ամսում շուրջ 100 թռիչք դեպի Ադրբեջան․ օդային ճանապարհով ռազմական օգնությունը շարունակվում է
16:20, 27 Հկտ, 2020
Արցախում արդեն մեկ ամիս շարունակվող պատերազմի ընթացքում Թուրքիայից և մի շարք այլ երկրներից օդային ճանապարհով շարունակաբար ռազմական բեռնափոխադրումներ են իրականացվում...
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հոկտեմբերի 4-ին Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ հավաստիացրել էր, որ առնվազն վերջին 6...
Օդուժի ակտիվ տեղաշարժեր Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև և հայ-թուրքական սահմանին
17:09, 26 Սպտ, 2020
Վերջին երկու օրերին Թուրքիայի և Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռները հաճախակի թռիչքներ են կատարում երկու երկրների միջև: Այս ակտիվ շարժերը նկատվել...

Обслуживающий российских государственных чиновников самолет в аэропорту «Звартноц»
Только что из ереванского аэропорта «Звартноц» вылетел один из самолетов типа «Россия» Il-96-300, обслуживающий государственных чиновников России,
По указу президента специальный лётный отряд «Россия» обслуживает 10 высокопоставленных чиновников: президента, премьер-министра, председателя Совета Федерации, председателя Государственной Думы, председателя Верховного суда, председателя Конституционного суда, генерального прокурора, председателя Следственного комитета, руководителя администрации президента и министра иностранных дел
Заметим, что ни один из вышеперечисленных чиновников не прибыл сегодня в Ереван, по крайней мере, официальной информации об этом нет. Вылетевший из «Звартноца» самолет имеет серию RA-96018. Этот самолет был запущен в 2007 году и предназначен для перевозки членов правительства РФ или сотрудников администрации президента.
По данным сайта flightradar24.com, вчера этот самолет вылетел из Москвы в Сочи и вернулся обратно. При изучении прессы видим, что из высокопоставленных чиновников РФ в Сочи побывал лишь секретарь Совета национальной безопасности России Николай Патрушев, который провел встречу с секретарем Высшего совета нацбезопасности Ирана  Али Шамхани.
О том, кто из российских чиновников посетил сегодня Ереван, и кто в настоящее время правительственным самолетом РФ направляется в Москву, станет известно в ближайшем будущем.
Метки գաղտնի այցԶվարթնոցինքնաթիռՄոսկվաՆիկոլայ ՊատրուշևՊատրուշև
В течение продолжающейся уже месяц войны в Арцахе регулярно осуществляется перевозка военных грузов по воздуху из Турции и ряда других...