Արտագաղթ–ներգաղթ․ թվեր, փաստեր, իրականություն
Բնակչության տեղաշարժերի վերաբերյալ իշխանության վերջին հրապարակումները մի շարք մեղադրանքների և տարակարծությունների տեղիք տվեցին: Եղան պնդումներ առ այն, որ իշխանությունները փորձում ...
Կարդալ ավելինԲնակչության տեղաշարժերի վերաբերյալ իշխանության վերջին հրապարակումները մի շարք մեղադրանքների և տարակարծությունների տեղիք տվեցին: Եղան պնդումներ առ այն, որ իշխանությունները փորձում ...
Կարդալ ավելինՀայաստանի հանրապետական կուսակցության խոսնակ, Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն իր ֆեյսբուքյան էջում երեկ՝ նոյեմբերի 28-ին գրառում է արել՝ պատասխանելով ...
Կարդալ ավելինԵրևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը նոյեմբերի 26-ին լրագրողների հետ ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ անդրադարձել էր Արզումանյան փողոցի 4-րդ կարգի վթարային 2 շենքերի ...
Կարդալ ավելինՀայկական լրատվամիջոցները նոյեմբերի 25-ին, հղում անելով ռուսական աղբյուրներին, հայտնեցին, որ 2019 թվականին ռուսական անձնագիր է ստացել Հայաստանի 17 հազար քաղաքացի: ...
Կարդալ ավելինՎերջերս Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Դավիթ Խաժակյանը հայտարարեց, որ գործարար Սամվել Ալեքսանյանը Երևանի քաղաքապետարանին «Կամազներ» է նվիրել, սակայն այդ ...
Կարդալ ավելինՆոր Նորքի 2-րդ զանգվածում գտնվող զբոսայգին` շուրջ 4.5 հեկտար (44,921 քմ) մակերեսով, անհատույց օգտագործման իրավունքով տրվել է Մայր Աթոռին 2006 ...
Կարդալ ավելինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 27-ին ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել էր, որ Հայաստանը 2019 թվականին Legatum Prosperity Index-ի բարգավաճման ինդեքսում զբաղեցրել է ...
Կարդալ ավելինՀայ Յեղափոխական Դաշնակցության նախկին անդամ Աղվան Վարդանյանը նոյեմբերի 21-ին «Հայելու առաջ» հաղորդման ժամանակ հայտարարել էր, որ Իջևանում քաղաքապետի ընտրությունները կանցկացվեն ...
Կարդալ ավելինՆոյեմբերի 25-ին Ազգային ժողովում խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչները լրագրողներին ներկայացրեցին ԱՄՆ կատարած այցի արդյունքները, որի ավարտին լրագրողները հարցեր ուղղեցին պատգամավորներին։ Հարցերից ...
Կարդալ ավելինՎերջին օրերին համացանցում լայն տարածում գտավ «Սկանդալային տեսանյութ. Հայրենի ոստիկանները՝ մահակով ու հակագազով ցուցմունք են կորզում» վերնագրով տեսանյութը, որտեղ երևում ...

Недавние публикации властей о перемещении населения стали поводом для обвинений и разногласий. Прозвучали утверждения о том, что власти пытаются манипулировать ...
ПодробнееНедавние публикации властей о перемещении населения стали поводом для обвинений и разногласий. Прозвучали утверждения о том, что власти пытаются манипулировать ...
ПодробнееАрмянские СМИ 25 ноября со ссылкой на рссийские источники сообщили, что в 2019 году российские паспорта получили 17 тысяч граждан ...
Подробнееhttps://www.youtube.com/watch?v=VJK__ZjkTXg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0aX2_thscpQOB-S9l0QyDsttRmKyVmXvY-h6eD0CcFbEb5L11M6Ru47NI
ПодробнееПремьер-министр Никол Пашинян 21 ноября на своей странице в Facebook сообщил, что в Индексе процветания 2019 года Legatum Prosperity Index ...
ПодробнееЗаместитель председателя Республиканской партии (РПА) Армении Армен Ашотян 26 ноября в интервью журналисту CivilNet Аршалуйс Мгдесяну заявил, что третий президент ...
ПодробнееЧлен фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана Левон Закарян 18 августа на своей странице в Facebook сделал запись об участках, ...
ПодробнееПреподаватель Ширакского государственного университета, политолог Гагик Амбарян в интервью, опубликованном 18 ноября на сайте Aravot.am, утверждает, что штангист Мелине (Мел) ...
ПодробнееОснователь общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян 20 ноября провел перед офисом фонда «Открытое общество Армения» акцию под лозунгом «Свободу Николу ...
ПодробнееДепутат от фракции «Лусавор Айастан», председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Мане Тандилян 14 ноября в НС во ...
Подробнее15 ноября во время обсуждения проекта государственного бюджета на 2020 год премьер-министр Никол Пашинян с трибуны Национального Собрания обвинил фракцию «Лусавор ...