Որպես տարվա ամփոփում՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» փաստերի ստուգման հարթակի ընթերցողի համար առանձնացրել ենք տարվա ընթացքում ունեցած առավել ուշագրավ հրապարակումները՝ հակիրճ ...
Կարդալ ավելինՈրպես տարվա ամփոփում՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» փաստերի ստուգման հարթակի ընթերցողի համար առանձնացրել ենք տարվա ընթացքում ունեցած առավել ուշագրավ հրապարակումները՝ հակիրճ ...
Կարդալ ավելինԵրեկ՝ դեկտեմբերի 27-ին, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ 2018 թվականին Հայաստանում գրանցվել է սպանությունների ...
Կարդալ ավելինԱվարտին է մոտենում 2018 թվականը։ Տարի, որը թերևս ամենաբեկումնայիններից էր նորանկախ Հայաստանի պատմության համար։ Քաղաքական առումով աննախադեպ ակտիվ 2018 թվականի ...
Կարդալ ավելինԱԺ ընտրություններից հետո կառավարության օպտիմալացման հարցը լայն քննարկումների թեմա դարձավ՝ հատկապես, երբ սկսեց խոսվել նախարարությունների թվի կրճատման մասին: Կառավարության ներկայացրած ...
Կարդալ ավելինԴեկտեմբերի 14-ին Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Ռամիզ Մեհտիևի հետ կապվող Haqqin.az կայքը հրապարակեց «Իլհամ Ալիևի խոշորագույն հաղթանակը. Բրյուսելը հայտարարեց՝ «Ղարաբաղը ...
Կարդալ ավելինՀայաստանում դեկտեմբերի 9-ին տեղի ունեցած ԱԺ արտահերթ ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու հայտ էին ներկայացրել մեկ տասնյակից ավելի ՀԿ-ներ, որոնց մեջ ...
Կարդալ ավելինԴեկտեմբերի 2-ին Գյումրիում տեղակայված ռուսաստանյան 102-րդ ռազմական կայանի զինծառայողը դաժան ծեծի է ենթարկել Սլաբոտկա կոչվող թաղամասում քաղաքապետարանի բնակկոմունալ և շրջակա ...
Կարդալ ավելինՀայաստանում առեղծվածային լաբորատորիաների մասին խոսակցությունները վերջերս բավական հետաքրքիր բնույթ ստացան ու նույնիսկ հայտնվեցին հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգի կիզակետում։ Ընդ որում, չարաբաստիկ ...
Կարդալ ավելինԴեկտեմբերի 17-ին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն իր խորհրդական նշանակեց Արշակ Կարապետյանին: Վերջինս, այսպիսով, դարձավ Փաշինյանի 14-րդ խորհրդականը: Գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանը ...
Կարդալ ավելին2018 թվականին Հայաստանում տեղի ունեցան լուրջ քաղաքական փոփոխություններ։ Սոցիալական ցանցերը՝ հատկապես Ֆեյսբուքը, մեծ դեր խաղացին ապրիլ-մայիսյան իրադարձություններում։ Հասարակության քաղաքականացմանը զուգահեռ, ...

FIP.am подводит итоги 2018 года. Представляем самые интересные публикации
2018 год подходит к концу. Год, который был, пожалуй, одним из самых переломных за всю историю современной Армении. В течение ...
Подробнее2018 год подходит к концу. Год, который был, пожалуй, одним из самых переломных за всю историю современной Армении. В течение ...
ПодробнееПосле парламентских выборов вопрос оптимизации правительства стал предметом широкого обсуждения, особенно когда речь зашла о сокращении числа министерств. Представленный правительством законопроект ...
ПодробнееСайт Haqqin.az, который связывают с именем главы администрации президента Азербайджана Рамиза Мехтиева, 14 декабря опубликовал статью «Крупнейший успех Ильхама Алиева». ...
ПодробнееЗаявки на наблюдение за внеочередными выборами НС 9 декабря подали более десятка НПО. В их числе были как известные правозащитные ...
ПодробнееВоеннослужащий 102-й российской военной базы в Гюмри в квартале Слободка 2 декабря жестоко избил одну из женщин, работавших в отделе ...
ПодробнееСлухи о загадочных лабораториях в Армении в последнее время приобрели довольно интересный характер и даже оказались в центре внимания армяно-российской ...
ПодробнееИсполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян 17 декабря назначил своим советником Аршака Карапетяна. Последний, таким образом, стал 14-м советником Пашиняна. Генерал-майор ...
ПодробнееВ 2018 году в Армении произошли серьезные политические изменения. Социальные сети, особенно Facebook, сыграли важную роль в событиях апреля-мая. Однако ...
ПодробнееДепутат НС от партии «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян сделал запись на своей странице в Facebook относительно того, что Эдмон Марукян ...
ПодробнееВ последнее время позиция депутата Национального собрания Эдмона Марукяна относительно рейтинговой избирательной системы подверглась примечательным изменениям. Как известно, Эдмон Марукян ...