Քոչարյանի և նրա փաստաբանների մանիպուլյացիաները
Հայտնի է, որ Հատուկ քննչական ծառայությունը հուլիսի 26-ին հայտարարեց, որ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել՝ 2008-ին «այլ անձանց ...
Կարդալ ավելինՀայտնի է, որ Հատուկ քննչական ծառայությունը հուլիսի 26-ին հայտարարեց, որ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրվել՝ 2008-ին «այլ անձանց ...
Կարդալ ավելինԻնչպես հայտնի է, 2018 թվականի հուլիսի 26-ին Հատուկ քննչական ծառայության միջնորդությամբ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը քննեց ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի ...
Կարդալ ավելինԻնչպես հայտնի է, 2018 թվականի հուլիսի 3-ին ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-ին հոդվածի ...
Կարդալ ավելինՀուլիսի 22-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հայտարարեց, որ «200 մլն դոլարի դիմաց տրամադրած զենք-զինամթերքը ժամանակակից, արդիական, անգամ ՌԴ սպառազինության ...
Կարդալ ավելին2016 թվականին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարեց պետական ավտոպարկի օպտիմալացման մասին։ Օտարվեց ավելի քան 1200 ավտոմեքենա։ Դրանց մեծ մասը 1980-1990թթ․ արտադրության, ...
Կարդալ ավելինԹավշյա հեղափոխությունից հետո փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն իրեն խորհրդական է նշանակել Գեորգի Մուրադյանին, ում վերաբերյալ տարիներ առաջ մամուլում ուշագրավ տեղեկություններ էին ...
Կարդալ ավելինՀուլիսի 18-ից ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում օգտատերերը ակտիվորեն տարածում են «arenanews.am» անվանումով կայքում տեղ գտած մի հրապարակում, որը վերնագրված է այսպես. ...
Կարդալ ավելինԺամանակակից լրատվությունը սահմանակցում է մի կողմից պրոպագանդայի, մյուս կողմից մանիպուլյացիայի հետ։ Մեդիայի նպատակը հաճախ մի փոքր այլ է, քան օբյեկտիվ ...
Կարդալ ավելինԲարձրագույն դատական խորհուրդը հուլիսի 7-ին որոշում է կայացրել (ԲԴԽ-23-Ո-47) սահմանել առաջին ատյանի դատարանների դատավորների նստավայրերը, նստավայրերի սպասարկման տարածքները փոփոխելու կարգը: Այդ ...
Կարդալ ավելին2018 թվականի մարտ ամսից մեկնարկած «Իմ քայլը» նախաձեռնությունը վերաճեց մեծ շարժման, որի արդյունքում Հայաստանում մայիս ամսին իշխանափոխություն տեղի ունեցավ: Այդ ...

Манипуляции Кочаряна и его адвокатов
Известно, что 26 июля Специальная следственная служба (ССС) объявила, что второму президенту Армении Роберту Кочаряну предъявлено обвинение «в свержении конституционного ...
ПодробнееИзвестно, что 26 июля Специальная следственная служба (ССС) объявила, что второму президенту Армении Роберту Кочаряну предъявлено обвинение «в свержении конституционного ...
ПодробнееКак известно, 26 июля 2018 года Суд общей юрисдикции первой инстанции города Еревана рассмотрел ходaтайство Специальной следственной службы о заключении ...
ПодробнееКак известно 3 июля 2018 года Специальная следственная служба Республики Армения (ССС РА) возбудила уголовное дело по признакам части 1 ...
ПодробнееМинистр обороны Армении Давид Тоноян 22 июля заявил, что «оружие и боеприпасы, предусмотренные кредитным соглашением на 200 миллионов долларов, являются ...
ПодробнееВ 2016 году премьер-министр Овик Абраамян объявил об оптимизации государственного автомобильного парка. Было отчуждено более 1200 автомобилей. Большинство из них ...
ПодробнееВысший судебный совет 7 июля принял решение (ВСС-23-О-47) установить порядок смены места работы судей судов первой инстанции и территорий обслуживания ...
ПодробнееСегодня в зале заседаний правительства состоялось очередное заседание созданной при примьер-министре Комиссии по реформированию Избирательного кодекса. Секретарь комиссии Даниел Иоаннисян ...
ПодробнееУже несколько дней не прекращаются обсуждения вокруг должно й оценки инкриминируемого деяния, совершенного бывшим министром обороны Миакелем Арутюняном, в рамках ...
ПодробнееСпециальная следственная служба (ССС) РА 3 июля распространила заявление, согласно которому по делу трагических событий 1 марта 2008 года предъявлено ...